Aplikacje na Android

Własne aplikacje na Androida? Tak! App Inventor to idealne narzędzie do pisania aplikacji dla dzieci. Napisz, przetestuj i udostępnij. Podziel się swoją aplikacją ze znajomymi!

od 11 lat

W czasach kiedy urządzeń moblinych jest więcej niż ludzi na świecie aplikacje dostępne m.in. na Android są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Codziennie korzystamy z poczty w smartfonie, Facebooka, sprawdzamy pogodę no i oczywiście gramy. Najwyższy czas aby nasze dzieci poznały zasady funkcjonowania moblinego świata od kuchni. App Inventor to niezwykłe narzędzie programistyczne, które pozwala nawet zupełnym nowicjuszom rozpocząć programowanie i zbudować w pełni funkcjonalne aplikacje na urządzenia z systemem Android. Założeniem App Inventor jest prostota programowania na zasadzie układanki.
Na zajęciach krok po kroku dzieci stworzą swoje własne, w pełni użyteczne aplikacje tj. animowane postaci, gry, budzik, czujnik ruchu, GPS i inne.
Dzieci zapalają się na samą myśl, że są w stanie stworzyć własną aplikację i natychmiast uruchomić ją samodzielnie.
Programowanie aplikacji na Android to jedne z zajęć, które dają dzieciom niesamowitą inspirację do dalszych prób i samodzielnej pracy kreatywnej. To również niezwykła zabawa z rodziną i znajomymi!
 
Zobacz pierwszy projekt jaki tworzymy na zajęciach z dziecmi
 

 
Wymagania wstępne: ukończony roczny kurs Scratch lub znajomość podstaw innego języka programowania, dobra znajomość języka angielskiego.

Uczestników prosimy o przyniesienie na zajęcia urządzenia z system Android (telefon lub tablet)

Czas zajęć: 2 semestry, 1 raz w tygodniu po 60 min, grupy do 5 os. lub 90 min w grupach powyżej 5 os.

Zadzwoń do nas :)