Jak uczyć się programowania?

Jesteś rodzicem dziecka, które przejawia zainteresowania technologią i chcesz, by Twoja pociecha rozwijała swoje zainteresowania?

Jesteś nastolatkiem i marzysz o tym, by zostać programistą? Jeśli tak, świetnie się składa, ponieważ specjalnie z myślą o Tobie powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się zacząć swoją przygodę z programowaniem oraz co robić, by nauka była przyjemnością. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do dalszej lektury.

Jak zacząć się uczyć programowania?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z programowaniem i chcesz poznać podstawy, doskonałym pomysłem będzie zapisanie się na jeden z wielu dostępnych kursów w Creative Club. Creative Club to miejsce, w którym pracują najlepsi specjaliści z dziedziny IT, którzy oferują swoją wiedzę oraz profesjonalną pomoc. Zapisując się na kurs, możesz być pewny co do tego, że poziom będzie dostosowany do Twojej wiedzy oraz umiejętności. Dzięki temu będziesz mógł stopniowo podnosić swoją poprzeczkę. Choć początkowo może wydawać się, że programowanie nie jest zajęciem dla małych dzieci, należy jasno podkreślić, że to właśnie dzieci mają najwyżej rozwinięte umiejętnościami poznawcze. Dzięki temu szybciej się uczą oraz zapamiętują istotne informacje. Z pomocą specjalistów, Twoje dziecko ma szansę zostać prawdziwym mistrzem programowania.

Jak uczyć się programowania, by nauka była efektywna?

Przede wszystkim warto podkreślić, że programowanie to dział nauki, który potrzebuje dużo więcej praktyki niż teorii. Samodzielne wykonanie ćwiczeń pod okiem wybitnych programistów może przynieść najlepsze efekty. Niemałe znaczenie w procesie przyswajania wiedzy ma również zaangażowanie dziecka. Jeśli kursant interesuje się tematyką omawianą na zajęciach, nie będzie miał problemu z działaniem oraz odkrywaniem nowych możliwości. Wiedza, jaką uczeń zdobywa na zajęciach, jest przekazywana w dostępny oraz zrozumiały sposób, tak by dziecko nie zraziło się do programowania już na pierwszych etapach. Stopniowe zwiększanie materiału oraz małe sukcesy sprawiają, że dziecko czuje motywację do tego, by kontynuować swoją drogę.

Kto może/powinien zacząć programować?

Programowanie to umiejętność, która coraz częściej przydaje się na rynku pracy, w szkole lub przy codziennych czynnościach. Dzieci oraz młodzież interesujący się technologią, informatyką oraz szeroko pojętą branżą IT to idealni kandydaci na przyszłych programistów. W dobie wszechogarniających nas technologii każde dziecko powinno wiedzieć jak ten technologiczny świat działa. Począwszy od tego skąd bierze się prąd, dlaczego smartfon czy pralka działa, a kończąc na nauce programowania, która stanowi doskonałe wsparcie w nauce j. angielskiego i matematyki. W naszej opinii, każde dziecko w wieku 8-10 lat powinno znać te podstawy. Doskonałym wprowadzeniem w świat technologii jest np. kurs podstaw programowania z elementami elektroniki.

Jak się nie zrazić oraz rozwijać swoje umiejętności?

Nauka programowania może być przyjemna oraz zachęcająca. Podstawą jest wybranie odpowiedniego prowadzącego, który w razie potrzeby będzie umiał zmotywować lub nagrodzić dziecko. Metoda drobnych sukcesów oraz stałe, aczkolwiek nienachalne zachęcanie dziecka do kontynuowania swojej przygody z programowaniem to najbardziej efektywny sposób na zbudowaniu pasji w młodym człowieku.

Trudności, z którymi dziecko może się spotkać

Programowanie nie jest łatwą dziedziną – wie to niemal każdy. Im większą wiedzę posiada dziecko, tym bardziej skomplikowane stają się zagadnienia omawiane w trakcie kursu. Najważniejsze jest dopasowanie poziomu zaawansowania do umiejętności oraz predyspozycji dziecka. Dzięki temu dziecko będzie na bieżąco zdobywało nowe umiejętności bez niepotrzebnej presji oraz stresu. 

Zadzwoń do nas :)