Minecraft: Education Edition – nowość w edukacji

mee
Zapewne większość z Was słyszała o Minecrafcie. Wielu z was zastanawiało się również skąd fenomen tej gry i zastanawiało się co tak fascynuje w niej nasze dzieci. W końcu to taki mało atrakcyjny sześcienny świat z jakimiś potworami. Części z was obiło się pewnie o uszy, że Minecraft wykorzystywany może być w szkole.

O zaletach gry można byłoby pisać bez końca, podobnie jak o popularności.
Jakiś czas temu zrobiliśmy szybką ankietę wśród naszych uczniów. Zapytaliśmy czy grają w Minecrafta. Wynik mówi sam za siebie 95% z nich powiedziało TAK! 

 

Jak się okazuje Minecraft oferuje niesamowite możliwości edukacyjne. Na całym świecie wykorzystywany jest na lekcjach historii, matematyki, chemii, fizyki i innych. Dlaczego? Właśnie dlatego, że po pierwsze dzieci lubią tę grę, a po drugie, że wprowadzając w wirtualny świat Minecrafta zagadnienia edukacyjne dzieci chętniej się ich uczą, a przede wszystkim lepiej zapamiętują. Niestety w naszym kraju raczej jeszcze te możliwości nie są wystarczająco docenione ale wygląda na to, że to się może zmienić.

 

W tym roku Microsoft zakupił oprogramowanie Minecraft Edu (dotychczas wykorzystywane w edukacji) i wkrótce wprowadzi jego ulepszoną wersję pod nazwą Minecraft: Education Edition. Nowa edycja gry ma być przeznaczona do nauczania szerokiego wachlarza przedmiotów oraz oferować m.in. wiele ulepszonych map czy np. multiplayer dla 40 os. Oprócz tego uruchamiana jest specjalna witryna internetowa gdzie nauczyciele mogą wyszukiwać i umieszczać własne światy dla Minecrafta. Mają się tam znaleźć również propozycje do wykorzystania na zajęciach.

 

Czekamy z niecierpliwością na nową wersję i trzymamy kciuki aby wreszcie w naszych szkołach dzieci mogły dzięki tej grze uczyć się przedmiotów. Zachętą na pewno będzie niska cena, podobno ok. 5$.

 

Źródło

Zadzwoń do nas :)