Kursy komputerowe
Naucz dziecko grafiki, programowania gier i prowadzenia kanału Youtube
Wejdź >
Półkolonie
Misje i programowanie w Minecraft. Wycieczki.
Wejdź >
Obóz z Minecraftem i nartami
Wkrótce...
Kursy komputerowe
Naucz dziecko grafiki, programowania gier i prowadzenia kanału Youtube
Wejdź >
Programowanie Gier w Scratch
Utworzono: poniedziałek 4 kwietnia 2016
Przez : Dagmara

Jak działa gra? Co to jest kod? Czy mogę napisać grę samodzielnie? TAK! Pokażemy Ci krok po kroku jak to zrobić. Już po kilku pierwszych zajęciach powstaną proste gry. A dzieci rozegrają pierwsze rozgrywki.

od  8 lat

scratch

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.”
 
Bill Gates

Umiejętność programowania jest dzisiaj jak nauka czytania i pisania a dostępne technologie dają nam i Wam niesamowite możliwości. Koniec biernego spędzania czasu przy komputerze. My kodujemy, tworzymy i gramy w swoje gry! Chcecie wiedzieć jaką satysfakcję mają dzieci z samodzielnie stworzonej gry? Nie czekajcie już dzisiaj zapiszcie swoje dziecko na zajęcia!
 
Dajemy dzieciom przestrzeń na samodzielną kreację i podejmowanie decyzji a przede wszystkim na popełnianie błędów.

 

Scratch to bardzo przyjazny, łatwy oraz intuicyjny w użyciu program nadający się już dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym a nawet przedszkolnym, stworzony przez Massachusetts Institute of Technology. Działa na zasadzie logicznej układanki. Jest to idealny wstęp do nauki programowania w ogóle. Podczas zajęć dzieci poznają takie zagadnienia jak program, algorytm, pętla i wiele innych. Stworzą własne gry oraz aplikacje edukacyjne. Poza nauką programowania jest to również wspaniała alternatywa dla dzieci spędzających mnóstwo czasu przy komputerze grając w gry.
 
Zajęcia skierowane są do dzieci, które stawiają pierwsze kroki w programowaniu oraz dla tych, którzy już mieli styczność z aplikacją Scratch.
 
Zajęcia stanowią doskonałą bazę do dalszej nauki programowania np. Aplikacji na Android czy programowania gier 3D w Unity.
 
scratch1
 
W procesie tworzenia dzieci uczą się m.in.:

  • podstawowej umiejętności programowania
  • zasad kodowania
  • zrozumienia logicznej kombinacji kodu
  • rozwoju twórczego myślenia
  • logiki
  • pracy indywidualnej i grupowej
  • systematyczności i koncentracji
  • rozwiązywania problemów
  • organizowania pracy projektowo

 

Rodzice dziewczynek! Nie bójcie się, że temat przerośnie Wasze pociechy 🙂 Dziewczynki świetnie sobie radzą z programowaniem. Dajmy im szansę i pozwólmy spróbować! 🙂
 
Czas zajęć: 2 semestry, 1 raz w tygodniu po 60 min
 

 

Tagi: