5 najlepszych darmowych stron do samodzielnej nauki programowania dla dzieci

Zaczynamy serię miniblogowych wpisów, które z pewnością będą pomocne rodzicom i dzieciom do samodzielnej nauki programowania w domu i nie tylko. 

Poniżej znajdziesz 5 ciekawych propozycji na start! Ale jeśli zastanawiasz się czy w ogóle warto zainteresować dziecko programowaniem, jakie korzyści z tego płyną? Dowiedz się więcej!

Jeśli szukasz ciekawych, darmowych stron, które umożliwią twojemu dziecku samodzielną naukę, bez twojej pomocy zapoznaj się koniecznie z tym wpisem! 

W tym artykule zagłębiliśmy się w czeluściach Internetu i stworzyliśmy listę 5 najlepszych darmowych stron do samodzielnej nauki programowania dla dzieci. Stron gdzie dzieci mogą nauczyć się programować w  dowolnym wybranym przez siebie języku programowania, od zupełnych podstaw do poziomu zaawansowanego, ale przede wszystkim bez konieczności pomocy ze strony dorosłych czy bardziej doświadczonych osób.

Code.org to świetna aplikacja do nauki programowania dla dzieci od już w wieku przedszkolnym, przez szkolny i starszych.

W Code.org znajdziesz lekcje w formie wyzwań na różnym poziomie zaawansowania do samodzielnej pracy. Każde wyzwanie zawiera dodatkowe wskazówki w razie pojawienia się trudności z wykonaniem zadani.

Code.org w idealny sposób łączy naukę programowania od podstaw, gdzie bohaterami są postaci z popularnych bajek czy gier tj. Zelda czy gra Minecraft.

Jeśli zastanawiasz się jak swoje dziecko powoli wprowadzić w świat programowania to gorąco polecamy na początek przygody z programowaniem.

Nie bez powodu Code.org umieściliśmy na pierwszym miejscu naszej listy. Głównie dlatego, że mogą z niej korzystać już najmłodsze dzieci, a sposób przygotowanych wyzwać jest naprawdę bardzo dobrze opracowany i przyjazny.

Khan Academy to bardzo wszechstronne narzędzie do rozwijania się nie tylko programistycznie. Dostępna oferta kursów dotyczy właściwie prawie każdej dziedziny nauki szkolnej na każdym poziomie.

Rodzice znajdą tam też wskazówki dla siebie jak korzystać z zasobów i pracować z dzieckiem. Jeśli masz dziecko głodne wiedzy, lub chcesz pokazać inne formy i możliwości nauki to się nei zawiedziesz.

Kodu Game Lab to wspaniałe środowisko do nauki podstaw programowania gier w 3D.

Programowanie w Kodu jest dość intuicyjne i proste. Uczy prostego algorytmicznego myślenia, ale efekty są bardzo często zapierające dech w piersiach.

Atrakcyjnie wizualnie środowisko przyciąga wzrok, a przygotowane lekcje dają możliwość całkowicie samodzielnej nauki dzieciom i młodzieży.

Code Combat to ciekawa gra z nauką programowania i licznymi wyzwaniami. Gracze mogą wybrać sobie język jakiego chcą się uczyć np. Python .

Przygoda odbywa się zgodnie z przygotowanym scenariuszem, a przejścia do kolejnych etapów gry wymagają rozwiązania zadań. 

Scratch to wszechstronne środowisko do nauki programowania. Początkujący znajdą samouczki, które poprowadzą przez najważniejsze funkcje i możliwości Scratcha. Obecnie chyba najbardziej popularne środowisko do programowania dla dzieci na świecie. Zobacz jak można programować w Scratch.

Podsumowanie

Wymienione wyżej aplikacje to nasz subiektywny wybór i jedynie mały procent aplikacji dostępnych na rynku. 
Mamy jednak nadzieję, że to pomoże choć w małym stopniu rodzicom i dzieciom zacząć przygodę z programowaniem. A dlaczego to takie istotne dowiesz się niebawem 🙂

Zadzwoń do nas :)